Menu

Świat, USA, Polska, Historia, Nauka, Ekonomia wg. Mr.Navigator

Świat, USA, Polska, Unia Europejska, Historia, Nauka, Polityka, Ekonomia opisuje: Mr. Navigator

Donald Trump liczy tylko do trzech... I to na palcach!

mr.navigator

Donald Trump liczy tylko do trzech... I to na palcach!

Wizytujący prezydenta Trump'a w USA - niemiecka kanclerz Merkel w Waszyngtonie oraz chiński premier Li Keqiang we florydzkiej rezydencji - widzieli już słynną, tzw.: "wyliczankę Trump'a na palcach".

Obojętnie czy Trump zaczyna liczyć od kciuka, czy od zewnętrznego palca dłoni - wyliczając warunki polityczne do spełnienia przez swoich gości - to zawsze trzeci palec - wypada na "palec środkowy", którego znaczenie chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć... .

Niemka i Chińczyk znajdują się już oficjalne w fotografiach i w gazetach, gdzie są tłem dla "środkowego palca" Trump'a. 

I wcale nie jest im do śmiechu!

W USA, Kanadzie i Azji szybko sprzedają się te fotki jako plakaty i postery ścienne lub tapety do monitorów komputerowych.

W Unii Europejskiej jest niemiecka cenzura - dlatego ciężko kupić taki plakat.

Meksykański prezydent w czasie video-konferencji z prezydentem Trump'em w sprawie budowy i fanansowaniu "muru granicznego" pomiędzy USA a Meksykiem, też dał się sfotografować "oko w oko ze środkowym palcem" Trump'a.

W taki właśnie sposób Trump okazuje swój stosunek do przeciwników. Należy dodać: do słabych przeciwników.

Wśród dziennikarzy mówi się, że Putin właśnie dlatego obawia się oficjalnie spotać z Trump'em, ponieważ Trump i jemu zaprezentuje wyliczankę warunków, kończąc na "swoim środkowym palcu" z twarzą Putina w tle.

To byłaby wizerunkowa porażka Putina, a samo zdjęciem byłoby hitem internetu!

Tak więc póki co, Putin wysyła tylko swoich 'przybocznych' do Waszyngtonu DC, sam unikając bezpośredniej wizyty. Co prawda Trump spotkał się Putinem w Hamburgu na G-20 ale tylko w kuluarach bez obiektywów i dziennikarzy.

Bo czym jest Rosja obecnie?

To zależy kto Rosję opisuje.

  • Rosja widziana przez publicystów, polityków i dziennikarzy Unii Europejskiej - to mocarstwo z potencjałem.  Taka wizja wynika z doktryny niemieckiej i francuskiej polityki zagranicznej, które wykorzystują do tych celów media prasowe i telewizyjne Unii Europejskiej.
  • Rosja widziana przez USA, Azję i resztę świata - to karykatura niewydolnego caratu o mocno okrojonych możliwościach. Taka wizji wynika z niezależności wolnych mediów od wpływów niemieckich i francuskich.

Japońskie PKB kilkanaście razy przewyższa PKB Rosji. Zbliżoną przewagę gospodarczą do Rosji prezentuje Australia, Singapur i Korea Południowa. Obywatele wymienionych państw w ogóle nie okazują szacunku dla Rosji..., uważając "okazywanie takiego szacunku za chorobę niemiecką i francuską".

Lecz prawdziwym lękiem dla Rosji są Chiny. Przeludnione Chiny patrzą łakomie i z zawiścią na puste rejony Rosji oraz jej zasoby naturalne. 

Chiny uważają, że kontynent azjatycki należy się wyłącznie Azjatom a Rosjanie to zwykły wrzód Azji !

Chiński budżet, chińskie rezerwy, chińska produkcja czy chińskie PKB spychają próżną i pijacką Rosję do konta !

Chińczycy prowadzą już politykę "faktów dokonanych" w stosunku do Rosji. Otóż do południowych części Federacji Rosyjskiej przeniknęło 6 milionów Chińczyków, Którzy ożenili się z Rosjankami i osiedlili. Zdobyli obywatelstwo rosyjskie i zakładają biznesy. Rosjanki preferują małżeństwa z Chińczykami ponieważ rosyjski mężczyzna to pijak.  Putin wie, że niebawem Chiny upomną się - przy byle okazji - o swoją chińską mniejszość narodową..., oraz o tereny w Rosji które ci Chińczycy zamieszkują. Bo taki jest interes Chin.

Azjaci w ogóle nie okazują żadnego szacunku ani żadnego strachu wobec Federacji Rosyjskiej.

Chińskie wojsko wyposażone w duże ilości nowoczesnego sprzętu wojennego, samoloty bojowe IV generacji oraz inteligentne systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe - są faktem, które powoduje "omdlenia" rosyjskich polityków i wojskowych.

Sama liczebność chińskiego, dobrze wyszkolonego wojska to 20- krotność wojska Federacji Rosyjskiej.

Putin przyparty do ściany próbuje jakoś wyjść - z tak trudnej dla siebie i całej Rosji  - sytuacji. Wybrał więc "opcję Trump'a". Putin wiedział, że tylko Trump - jako jeszcze kandydat do prezydentury w USA - mówił, że celem USA jest zahamowanie Chińskiej Republiki Ludowej i ograniczenie jej znaczenia w skali globalnej. Putin uznał, ze tylko potęga USA i Trump jako prezydent mogą "załatwić" Chiny - czyli uratować Rosję!

Durnie z gazet, telewizji i polityki Unii Europejskiej głoszą, że Putin pomógł Trump'owi zostać prezydentem USA... .

Ale jeśli to - w jakiejś części - jest prawdą, to tylko dlatego aby pchnąć Trump'a do wojny gospodarczej przeciw Chinom, a nie z sympatii do samego Trump'a czy nienawiści do Clinton.  Putin wciąż próbuje rozegrać swoją partię szachów wikłając swoich przeciwników i adwersarzy we wzajemne spory; według zasady: "gdzie dwóch się bije to trzeci korzysta".

Chińczycy - czytający Konfucjusza - wyczuli gierki Putina i opowiedzieli się za zacieśnieniem więzi z USA, nawet rezygnując z wielu swoich ambicji dotyczących samej Azji. Widać to chociażby w relacjach Chiny - Korea Północna, które się oziębiły, bo tak sobie życzą USA.

Putin i jego kolesie - widząc że Chiny nie wciągają się w gierki Putina - próbują teraz skłócić Chiny z Indiami. Indyjskie wojska wykonują ruchy przy granicy z Chinami. Chiny i Indie nie uznają swoich wzajemnych granic.

Putin jeszcze pręży muskuły. Widać to poprzez atak hakerski w Katarze, gdzie stacjonuje duża ilość żołnierzy USA. Ale tym razem Rosjanom poszło o Chiny, ponieważ Chińczycy poczynili w Katarze poważne inwestycje. A sam Katar mocno irytuje Rosję nawet z powodu sprzedaży skroplonego gazu do Polski - jako alternatywy dla gazu rosyjskiego.

Teraz Polska zakupiła skroplony gaz z USA... . Czy rosyjscy hakerzy też zaatakują systemy USA? Ha, ha, ha.

Tak czy siak! Rosja żadną potęgą nie jest już od dawna. Wrogów Rosji przybywa coraz więcej. Z Putinem nikt się już nie chce spotykać. Grożby Rosji nie robią wrażenia na nikim. Rosyjski export czy rosyjska myśl techniczna nie istnieje.

Rezerwy rosyjskie też praktycznie już nie istnieją. W bieżącym roku Rosja traci dwa fundusze inwestycyjne, a ten fakt rujnuje budżet. Planuje się potężne cięcia w wojsku, co z kolei przekłada się na ogromne niezadowolenie zwalnianych z wojska rosyjskich rezerwistów. Rosnąca w siłę opozycja polityczna mobilizuje co miesiąc ogromne siły buntu społecznego sięgającego co miesiąc pół miliona ludzi.

Spanikowany Putin wysyła liczne sygnały do polityków USA o spotkanie w formule "obojętnie jakiej" - tylko aby się spotkać. Trump i jego ekipa wcale się nie spieszą. (Link zewnętrzny).

Aby odczytać Rosję w sposób rzeczywisty i prawdziwy to należy wydostać się z obszaru wpływu kłamliwych mediów niemieckich i francuskich!

Fakty są następujące:

  • prezydent Trump nie lubi Putina !
  • Trump postawił warunek Rosjanom już w pierwszym miesiącu sprawowania urzędu: USA nie wznowi relacji z Rosją dopóki Rosja anektuje Krym.
  • Trump ogłosił przed kilkoma dniami: że dozbroi wojska ukraińskie w broń ofensywną - co jest precedensem od chwili konffiktu.
  • Trump wysyła - na terytoria ukraińskie ogarnięte wojną - agencje wojskowe złożone z rezerwistów i najemników aby odbić tereny ukraińskie z rąk Rosjan.

ZIELONE LUDZIKI.

Kiedy w roku 2014 ukraiński Krym został zaatakowany przez liczne wojska rosyjskie, rosyjscy żołnierze działali w mundurach nieoznaczonych. Nie mieli znaków przynależności narodowej oraz oznaczeń jednostek. ONZ wystosowała oficjalne zapytanie do Moskwy o przynależność tych żołnierzy. Wtedy Putin wydał oświadczenie, że nie zna odpowiedzi ale jest pewien że Krym zaatakowały "zielone ludziki".

Obecnie D. Trump postanowił prowadzić identyczną politykę wobec Rosji - i wysyła swoich "zielonych ludzików" na ukraińskie tereny wschodnie: obwodu donieckiego i ługańskiego. Te prywatne wojsko też nie posiada żadnych oznaczeń przynależności narodowej czy oznaczeń jednostek. Jest to największa niepaństwowa grupa wojskowa złożona z rezerwistów i najemników z USA i Europy. Wyposażona jest w nowoczesny sprzęt i własny wywiad - swoje satelity. Dotowany w części przez rząd USA. Występuje jako kontraktor wpisany na listę płac budżetu Kongresu USA.

Jedna z takich agencji nosi nazwę "Blackwater" i zatrudnia wysokiej klasy specjalistów walki bezpośredniej i pośredniej. Początkowe zarobki dla żołnierza w okresie próbnym to 500$ dziennie.

USA często korzysta z takich wojskowych agencji aby ominąć "zawiłe" kwestie międzypaństwowe oraz aby chronić państwa sojusznicze nienależące do NATO.

Ci specjaliści zastąpią i uzupełnią ukraińskie wojsko, które 40% swoich strat osobowych ponosi przez głupotę ukraińskich żołnierzy, którzy często piją wódkę a potem wychodzą z ukrycia i wzywają Rosjan do pojedynków. Na to czekają tylko rosyjscy snajperzy.

Teraz zielone ludziki z "Blackwater" przybywają na tereny ukraińskie ogarnięte wojną aby "unicestwić" i "poskromić " zielonych ludzików  z Rosji. Zapowiada się ciekawie.

Oto linki do przykładowej agencji wojskowej USA złożonej z rezerwistów i najemników, opłacanej z budżetu rządu USA.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Academi

https://www.google.pl/search?q=blackwater&client=firefox-b&tbm=isch&imgil=FuaPV9z3WnoePM%253A%253BsYcWlmBIRMWCnM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.spirituallysmart.com%25252Fblackwater.html&source=iu&pf=m&fir=FuaPV9z3WnoePM%253A%252CsYcWlmBIRMWCnM%252C_&usg=__W4btFApbM0W7Z8_ZCFIyzABc5-g%3D&biw=1440&bih=789#imgrc=FuaPV9z3WnoePM:

https://blackwaterprotection.com/

http://historia.focus.pl/wojny/blackwater-najemnicy-naszych-czasow-1495

http://www.eioba.pl/a/1r3s/black-water-najpotezniejsza-prywatna-armia-swiata

Dlaczego prezydentowi Trump'owi tak zależy w kwestii powrotu granic ustalonych po rozpadzie ZSRR. Obawia się precedensu przesunięcia granic co mogłoby otworzyć kierunki konfliktów kwestionowanych granic , np. granice Polsko - Niemiecka, Polsko - Czeska, Niemiecko - Francuska, Francusko - Hiszpańska (ETA Baskowie), Czechy - Węgry... . Więcej przykładów? A to są tylko przykłady z Unii Europejskiej... .

Tylko super-idiota twierdzi, że Trump będzie robił jakiekolwiek interesy z Putinem.

Ci idioci opowiadają teorie spiskowe, że Trump tylko udaje że jest ostry wobec Rosji aby ukryć swoje rosyjskie powiązania i sympatie... .

No cóż, gdyby Trump tylko udawał antypatię do Putina to poparłby tylko sankcje na Rosję. I już... .

Ale Donald Trump autentycznie nienawidzi Putina i wysyła przeciw Putinowi "wszystko" co posiada aby pozbyć się tego rosyjskiego socjopaty.

© Świat, USA, Polska, Historia, Nauka, Ekonomia wg. Mr.Navigator
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci