Menu

Świat, USA, Polska, Historia, Nauka, Ekonomia wg. Mr.Navigator

Świat, USA, Polska, Unia Europejska, Historia, Nauka, Polityka, Ekonomia opisuje: Mr. Navigator

Polska - Izrael 6 : 0

mr.navigator

Art: Polska - Izrael 6 : 0

Konflikt Polsko -Izraelski można porównać do meczu, w którym tylko jedna strona dyktuje warunki.  a czym bliżej do finału tym większą przewagę zaznacza foworyt tego meczu - czyli Polska. Co prawda Izrael w pierwszej fazie konfliktu rozpoczął atak z hukiem, ale jak mawiał kiedyś prezes Kaczyński: "...zamiast granatu wystrzelił kapiszon...".

Polska z każdym dniem konfliktu "rośnie" i jawi się w oczach opnii światowej jako obiekt niczym nieuzasadnionego i wściekłego ataku ze strony środowisk żydowskich! Europejskie stacje telewizyjne przełykają 'gorzką pigułkę' ponieważ już nie będą mogły używać haniebnych uproszczeń w postaci twierdzeń o "polskich obozów zagłady". W chwili obecnej następuje przyśpieszona edukacja narodów europejskich co do świadomości, że to Niemcy ponoszą winę za tragedię Żydów! A Polska to jedyne "sprawiedliwe i uczciwe" państwo Europy czasów II wojny światowej.

Żydzi atakując Polskę w kontekście nowelizacji ustawy o IPN - doskonale zdawali sobie sprawę, że z Polską będzie im trudniej aniżeli z pozostałymi narodami Europy - bo na Polskę "nie ma żadnych kwitów" z II wojny światowej. Ani jako państwo Polska nie kooperowała z III Rzeszą ani Polacy jako naród.

Żydzi wybrali więc taktykę krzyku i zastraszeń wobec Polski i Polaków próbując wmówić brednie o współwinie zagłady żydów. No cóż... wyszło to Żydom koślawo i niewiarygodnie!

Po takiej awanturze jest mało możliwe, aby któraś z gazet zachodnio-europejskich (nawet o kapitale niemiecko-francuskim) pozwoliłaby sobie na afront i zniewagę wobec Polski! Zwłaszcza, że sami czytelnicy uznają taką gazetę za 'ścierę'!

Ale warto wyjść z tą sytuacją po za Europę i rozejrzeć się w mediach Bliskiego Wschodu oraz Azji. Te społeczności nie ukrywają swoją niechęć do Izraela i Kongresu Żydów. A Polska jawi się tym społecznościom jako "rycerz walczący ze złem" czyli okropnym i chciwym Izraelem.

Zaproszeni do studia Żydzi - przyparci do ściany przez bliskowschodnich i azjatyckich dziennikarzy - otwarcie przyznają że Polacy w żadnym stopniu nie są odpowiedzialni za okropności II wojny światowej.

Niemcy a nawet Francuzi, którzy mają dużo na "swoim francuskim sumieniu" (rząd Vichy) wymiękają medialnie a ich politycy biorą winy na siebie w sposób wyrażny i czytelny!

A Polacy? Z każdym dniem tej polsko-żydowskiej kłótni: Polska rośnie a Izrael kurczy.

Szczególnie Żydzi zawiedli się co do wstrzemiężliwej reakcji USA! Oczekiwali że poszczują Polaków najpotężniejszym państwem świata i wszystko będzie jak dotychczas - z korzyścią dla Żydów... . Niestety, ale w USA do władzy doszli patroci, którzy wyznają zasadę: "USA first"! A Izrael nie jest stanem USA więc ta zasada Izraelela nie dotyczy. Żydzi obeszli się smakiem.

USA prowadzi konsekwentną politykę co do swoich sojuszników:

USA prowadzi obecną politykę zagraniczną w sposób agresywny i zdecydowany; z czego wynika, że w interesie Stanów Zjednoczonych jest miejsce dla silnej -  gospodarczo i wojskowo - Polski. Polski, jako lidera Europy Środkowej i Wschodniej, która będzie w stanie zahamować marsz Rosji na Zachód. Polski jako naturalnego stabilizatora w procesie pokojowym w regione. Polski jako dysponenta energii na całą Europę Południową - czyli gazu skroplonego 'made in USA'. Polski jako lidera projektu Międzymorza. Wreszcie Polski jako powiernika demokracji europejskiej.

Polska jest od dwóch lat atrakcyjna biznesowo dla poszczególnych stanów; stan Nevada ma swój autonomiczny kontrakt gospodarczy z Polską. Gubernator Nevady zauroczył się Śląskiem. Następną umowę gospodarczą z Polską szykuje stan Georgia ze wschodniego wybrzeża USA. Szykują się następne umowy dwustronne poszczególnych stanów USA z Polską! Tylko idiota niedoceni tych działań. A Donald Trump sprzyja takim stanowym inicjatywom, które dodatkowo wspomagają wysiłki rządy federalnego.

Z drugiej strony tego konfliktu z Polską - jest Izrael, niesforny w swojej polityce historycznej, skłócony z wieloma ośrodkami politycznymi, krzykliwy i nudny... Wadliwie wypełniający (często wogóle nie wypełniający) interesy USA na Bliskim Wschodzie. Izrael jest "umoczony" w wiele afer o naturze korupcyjnej i obyczajowej; izraelscy politycy są postrzegani przez sojuszników jako "prymitywne wsioki".

Więc mowa o tym, że Polska zapłaci sojuszem z USA za kłótnię z Izraelem jest w żaden sposób nieuzasadniona!  Wręcz przeciwnie... dochodzą co raz częściej głosy z Białego Domu oraz Kongresu iż: "czas już przychamować chciwych Żydów".

Kiepska sytuacja Izraela i jego obawy:

Kilka dni temu Izrael stracił swój samolot bojowy, pierwszy raz od długiego czasu. Świadczy to o ogólnym chaosie w Siłach Zbrojnych Izraela. Świadczy też o tym, że żydowski legendarny wywiad wojskowy Mossad - już wcale taki legendarny nie jest, ponieważ nie potrafi prawidłowo ocenić siły przeciwnika. Na dodatek w przestrzeń powietrzną Izraela wlatują drony należące do Iranu i Syrii. Do tej pory Izrael nieprzyzwoicie chwalił się, że jest otoczony "Żelazną Kopułą" (rodzaj szczelnej ochrony przeciwlotnicznej i przeciwrakietowej) co w świetle obecnych wydarzeń okazało się tylko zwykłą przechwałką! Eksperci wojskowej twierdzą, że od tej chwili Izrael będzie tracić coraz więcej samolotów i dronów ponieważ wojska syryjskie i ich sojusznicy są wyposażani w skuteczne wyrzutnie przeciw lotnicze przez Rosję. A to fatalnie wróży Izraelowi.

W tak trudnej sytuacji Izrael dawno nie był - co dziwi politologów i strategów że pozwala sobie na ostry konflikt dyplomatyczny z Polską. Izrael poza Polską nie ma już przyjaciół w Unii Europejskiej. Ma tylko interesy. A to niestety nie wystarczy... . W ONZ Izrael też nie może już liczyć na"przyjaźń i wylewność" Polski.

Polska musi skutecznie chronić swój narodowy budżet:

Chciwość środowisk żydowskich została powstrzymana przez Polskę w sposób bez precedensu! Dla Żydów najważniejszy jest w Polsce projekt Ustawy Reprywatyzacyjnej. Oczekują oni, że w sposób bezprawny przejmą tereny dawnych gmin żydowskich (bez prawa do dziedziczenia) wraz z odbudowanymi - przez Polaków - kamienicami i innymi obektami, które wcześniej zostały zniszczone przez Niemców po Powstaniu Warszawskim.

Uwaga, jeszcze raz:

 Żydzi chcą aby koszty odbudowy kamienic i obiektów ponieśli Polacy, chociaż zostały zbużone przez wojska niemieckie!

Wpływowe środowiska żydowskie w Nowym Jorku i innych miast USA wymusiły na najsłabszych senatorach aby zatwierdzili ustawę 447 (JUST). Ustawa dotyczy m. in. Polski i polskich finansów - dlatego niektórzy niezbyt rozgarnięci senatorowie poparli tę "chciwość żydowską". Poparli bo przecież nie chodzi o finanse USA i elektorat wyborczy nie będzie ich za to rozliczać. Według zasady: "najlepiej rządzić się nie swoim"!

O co chodzi Żydom?

Żydzi doszli do wniosku, że Polska generuje duże zyski... więc już czas złupić Polskę. Aby wyłudzić ogromne kwoty postanowili oskarżyć Polaków o współudział w przestępstwach III Rzeszy. A wtedy oprócz próby przejęcia odbudowanych przez Polaków kamienic i obiektów chcą wyłudzić od Polski odszkodowania wojenne - co w żadnym wypadku Żydom się nie należą! W tym celu wpływowe środowiska żydowskie w USA zaangażowały część niezbyt świadomej klasy politycznej w Stanach Zjednoczonych i wyłudziły od tej klasy politycznej przepchnięcia w Senacie ustawy 447 (JUST). Jeśli tę ustawę podpisałby Donald Trump - przed zakończoną legislacją w Polsce - to według polskiego prawa i prawa Unii Europejskiej ustawa 447 weszłaby w życie w Polsce. Określa to polski Kodeks Postępowania Cywilnego a konkretnie art. 1145. Ustawa mówi, że prawo zasądzone na terenie obcego państwa zyskuje zasadę stosowania tego prawa w Polsce, z wyjątkiem, jeśli jest w kolizji z art. 1146. Ale art. 1146 KPC określa, że prawo ustanowione na terytorium obcego państwa nie może być stosowane w Polsce jeśli narusza ustalony porządek prawny Rzeczpospolitej Polski. I tu jest cały kłopot dla Żydów z nowelizacją ustawy o IPN, bo ustawa ta całkowicie zrzuca jakąkolwiek odpowiedzialność ludobójstwa z narodu polskiego i państwa polskiego. Czyli nowelizacja ustawy o IPN blokuje wypałacanie jakichkolwiek odszkodowań Żydom! Według tej ustawy Polska jest ofiarą II wojny światowej a nie agresorem.

Żydów wogóle nie obchodzi czy światowe media będą używały określeń "polskie obozy zagłady" czy też nie będą ich używać. To jest wtórne i mało istotne... . Żydom przeszkadza nowelizacja o IPN ponieważ stawia ich w sytuacji, w której nie należą się im żadne odszkodowania od Polski. Zdaniem Żydów profity wynikającej tylko z projektu nowej polskiej ustawy reprywatyzacyjnej i zadośćuczynienia społeczności żydowskiej bez dodatkowych odszkodowań wojennych są niewystarczające do ich "rozrośniętych" oczekiwań od Rzeczpospolitej Polskiej.

Koncepcja "żydowskiej arki" w Europie:

Należy też wspomnieć o żydowskiej koncepcji budowy "arki" dla żydów w Polsce. Koncepcja ta zakłada, że w obliczu realnego zagrożenia ze strony wojsk rosyjskich stacjonujących w Syrii kilkanaście kilometrów od Tel-Avivu Żydzi masowo mieli uciekać z Izraela do Polski nie pytając Polaków o zdanie. W tej hipotetycznej sytuacji miały Żydom pomóc ogromne odszkodowania od Polski, które zapewniłyby im miękkie lądowanie w Polsce. W następnym etapie Żydzi planowali osiągnąć w Polsce dominację polityczno-finansową. Dla Polaków taki scenariusz jest nie do zaakceptowania. Nawet przyjęcie dużej grupy z Izraela jako zwklych gości jest ryzykiem wywołania kłopotów w samej Unii Europejskiej - pełnej uchodźców z Syrii. Polska koncentrowałaby nienawiść prawie całego Bliskiego Wschodu. Warto pamiętać, że Żydzi nie umieją koegzystować jako naród z innym narodem na zasadzie równości; co widać na przykładzie Izraela i Palestyny.

Chamskie próby Żydów zatrucia  polskiej historii:

Były już zresztą widoczne przykłady próby pouczania Polaków przez Żydów; Kilka dni po przegłosowaniu ustawy o IPN przez polski Sejm - do Polski chciał się wprosić izraelski mnister szkolnictwa wogóle nie zaproszony przez stonę polską! Chciał - jak to określił - edukować młodych Polaków z historii. Zwłaszcza ów minister chciał zatruć umysły polskiej młodzieży "żydowską wersją historii" II wojny światowej, za którą - jego zdaniem - Polacy powinni się wstydzić. Żydowskie chamstwo! Żydowski minister edukacji powinien wiedzieć że polskie podręczniki do historii inni też już w przeszłości próbowali pisać: Związek Republik Radzieckich w czasach PRL-u oraz Niemcy za rządów Platformy Obywatelskiej. Nie wspominając już czasów Zaborów. Mówiąc szczerze, to izraelski minister edukacji to gamoń i nieuk a na dodatek nie odrobił zadania domowego; gdyby pilnie i konsekwentnie uczył się historii - to by wiedział że Polaków nie da się zastraszyć ani zakrzyczeć! Przekonali się o tym i żałowali w przeszłości o wiele mocniejsi i groźniejsi (od Izraela) przeciwnicy Polski, tacy jak chociażby Rosjanie czy Niemcy. Do tej kolekcji spokojnie można dorzucić jeszcze Szwedów, Mongołów i Turków. A lista jest dłuższa... .

WNIOSKI:

Wiedząc to, Żydzi chcieli tylnymi drzwiami wprowadzić do Polski obcą ustawę! Ale teraz ustawa 447 w obecnym świetle nie ma wogóle zastosowania nawet po podpisie przez Donalda Trumpa, ponieważ ustawa ta przeszła i zakończyła całą ścieżkę legislacyjną w Posce i jest już prawem stosowanym (nieależnie od wykładni Trybunału Konstytucyjnego).

I tylko to rozwścieczyło tak środowiska żydowskie! A nie żadne (niekończące) się dialogi z Izraelem czy zagrożone projekty naukowo-historyczne strony izraelskiej w nowelizacji ustawy o IPN. Żydom jak zwykle chodzi tylko o "kasę"!

Chociaż ten projekt ustawy JUST leży w gabinecie Donald'a Trump'a od 13 grudnia 2017 roku to prezydentowi USA jakoś nie spieszy się z jej podpisaniem.

Trump ma swoje plany wobec Polski a ten aspekt "awantury żydowskiej" mógłby zaszkodzić jego planom w zachamowaniu Rosji w ekspansji na Zachód. W dodatku w chwili kiedy USA tracą swojego ważnego sojusznika NATO czyli Turcję, Waszyngton nie może pozwolić sobie na utratę Turcji a póżniej utratę Polski.

Główni ekonomiści w USA zwracają uwagę na oczywisty fakt, że jeżeli Polska wygeneruje szybki wzrost gospodarczy i zrównoważy swój budżet to Polacy przetransferują dużą część tego zysku do USA płacąc chociażby za skroplony gaz czy broń. Natomiast jesli USA pomogą Żydom ograbić Polskę przy użyciu kontrowersyjnej ustawy JUST - to zyski z polskiego budżetu popłyną do środowisk żydowskich a USA nie będzie miała z tego żadnych korzyści.

Trump i jego ekipa zdają sobie sprawę z ważnego faktu: ilość obywateli USA polskiego pochodzenia jest równoważna z liczbą obywateli USA żydowskiego pochodzenia. Obie grupy potrafią pokazać mobilozację na wysokim poziomie. Co zresztą Polonia w USA pokazała swoją siłę w walce wejścia Polski do NATO. Bez zmasowanego wsparcia Polonii sytuacja wcale nie musiała się tak zakończyć. No bo chyba nikt rozsądny nie uwierzy, że Kwaśniewski i jego ekipa miała siłę sprawczą na Kongres USA?! Teraz Polonia może zagłosować na potrzebnego kandydata dla sprawy polskiej lub całkowicie zbojkotować wybory aby "ukarać" niesfornych kandydatów do Senatu i Kongresu w wyborach, które odbędą się w bieżącym roku.

KONKLUZJA:

W tej awanturze tracą tylko Żydzi. Dzięki tej politycznej akcji:

  1. Polska udowodniła, że nie istniały "polskie obozy zagłady" w czasie II wojny światowej a Polacy jako naród nie zabijali żydów.
  2. Polska w spektakularny sposób zmusiła Kanclerz Niemiec oraz niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych do wyraźnej wypowiedzi, że za "obozy zagłady" to Niemcy biorą całkowitą odpowiedzialność! W taki sposób zostały "zakneblowane" - wrogie Polsce media o kapitale niemiecko-francuskim lansujące określenie "polskie obozy zagłady" i przypisujące Polsce współudział.
  3. Polska udowodniła, że istnieje "przemysł holocaustu" (nie mylić z: Hololcaust - dwa różne określenia), który nie wiele ceni sobie prawdę i fakty historyczne ale skupia się na wyłudzeniach odszkodowań od poszczególnych państw - nawet odszkodowań tych nienależnych.
  4. Polska - przy ogromnym udziale Polonii w USA - zmusiła wielu oficjeli żydowskich, w tym również byłego przewodniczącego Światowego Kongresu Żydów z siedzibą w Nowym Jorku, do wydania oficjalnego oświadczenia w telewizjach zagranicznych, że "obozy zagłady" były tylko niemieckie a Polska i Polacy w żaden sposób nie są odpowiedzialni.
  5. Polska zyskuje respekt w świecie jako silny, trudny i nieustępliwy przeciwnik (nawet z tak przebiegłym i doświadczonym przeciwnikiem jakim jest Izrael).
  6. Polska udowodniła, że byle czego się nie przestraszy.

To sześć czynników, które Polsce dają wygraną w "meczu" z Izraelem. Polska wygrywa zdecydowanie - a co ważne - bez strat własnych.

POLSKA - IZRAEL 6 : 0.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

© Świat, USA, Polska, Historia, Nauka, Ekonomia wg. Mr.Navigator
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci